Pēc vairāk kā gadu ilgušas projektēšanas, Rīgas pilsētas Būvvaldē saskaņots Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcijas – restaurācijas tehniskais projekts (projekta autori arhitektu biroji Processoffice un Andrius Skiezgelas Architecture). Šonedēļ Mākslas muzejā tiks atklāta LNMM ēkas atjaunošanas un piebūves projekta izstāde.

Kā ziņo portāls A4D, izstādē būs iespēja aplūkot pēdējo, saskaņoto projekta versiju.
Projekta restaurācijas daļa ietver publiski pieejamo telpu interjeru restaurāciju, arhitektūras detaļu un būvelementu konservāciju, restaurāciju un rekonstrukciju. Daļai telpu 2. un 3. stāvā paredzēta sākotnējās, vēsturiskās telpu apdares un aprīkojuma atjaunošana.
1903. gadā izbūvētajās Izstāžu zālēs sienām bijis gluds apmestums. Sākotnējā apdare fragmentāri saglabājusies zem vēlāka pārkrāsojuma vai blīva auduma apšuvuma. Pēc izpētes un būvvēstures materiāliem var secināt, ka lielākajai daļai telpu sākotnēji bijusi bihromātiska (divu toņu) sienu apdare – liela raporta paklājveida ornamentāls krāsojums, kas izpildīts trafareta tehnikā ar līmes krāsām. Apdares fragmenti fiksēti zondāžās.