Elizabetes un Tērbatas ielas stūrī esošā ēka labi saskatāma Tērbatas ielas perspektīvā jau no Saktas. Vērmaņdārza malā izvietota, tā akcentē abu ielu stūri ar funkcionālisma stilistikā ieturētu fasādes izliekumu. T.s. Rudzīša nama fasāžu atjaunošanas projekta realizācija pabeigta 2012. gadā.


Īres nams Elizabetes un Tērbatas ielas stūrī jeb tā sākotnējā īpašnieka vārdā saukts par Rudzīša namu, būvēts 1931.gadā pēc arh. Aleksandra Klinklāva projekta. Līdz tam stūra apbūvi veidoja divas divstāvu koka ēkas. Arī jaunā ēka būvēta divās kārtās – vispirms uzcelta stūra daļa līdz Elizabetes ielas fasādes rizalīta vidum. Tad būve turpināta, pabeidzot vienoto būvapjomu funkcionālisma formās. Līdzīgi kā citām šī laika ēkām, fasādēm raksturīgs horizontāls dalījums. Rizalītam no abām pusēm piekļaujas lineāri kastveida balkoni. Padomju laikā virs ēkas dzegas uzstādīts brīdinājums “Pilsoņi, esiet uzmanīgi ar uguni”, ar ugunsdzēsēju, kas nenoguris dzēsa atkal un atkal no jauna uzliesmojošās liesmas.. 2007. gadā balkoni un dzega bija ietīti zaļā sietā, neļaujot birstošajiem apdares gabaliem apdraudēt garāmgājējus.
Restaurācijas / rekonstrukcijas projekts ietvēra fasāžu apdares atjaunošanu, tai skaitā mākslīgā akmens bloku restaurāciju un jumta rekonstrukciju.
Projekta arhitekts: Artūrs Lapiņš, dizainers Guntars Jansons.
Projekts: 2005. gads.
Realizācija: 2010. – 2012. gads.
Pasūtītājs: I.Rudzīša mantinieki.