Viesnīcas “Monika” neogotiskais apjoms veido izteiksmīguKalpaka bulvāra perspektīvas noslēgumu un ir labi pamanāms jau no Kr. Valdemāra ielas stūra.
Projektā risināta 19. gs. 2. puses īres nama pārbūve viesnīcas vajadzībām.

Pulkveža Brieža un Elizabetes ielu stūrī izvietotā ēka būvēta 1883.gadā pēc arhitekta E.fon Trompovska projekta. Par tās sākotnējo īpašnieku liecina Elizabetes ielas pusē 4. stāva līmenī esošais ģerbonis – ēkas būvēta fon Tīzenhauzeniem.
Rekonstrukcijas projektēšana uzsākta 2003.gadā. Sākotnēji tajā bija paredzēts saglabāt esošo – dzīvojamās ēkas funkciju. Tomēr 2004.gadā līdz ar īpašnieku maiņu ēka pārprojektēta, to piemērojot modernas viesnīcas vajadzībām. Restaurēti 16 sākotnējie oderlogi, pārējiem izgatavotas kopijas vienvērtnes pakešu logu konstrukcijā. Pēc citu E. fon Trompovska ēku parauga projektētas galvenās ieejas durvis, jo sākotnējās līdz mūsdienām nebija saglabājušās.
Starp atsevišķiem numuriem ievietotas restaurētās sākotnējas iekšdurvju vērtnes.  Galvenie apdares restaurācijas darbi veikti 1. stāva ieejas hallē: attīrīta un konservēta sākotnējā sienu polihromā apdare – iluzori pilastri un rāmju sistēma, kā arī 19.gs. beigu cementa grīdas flīzes.
– – –
Arhitektoniskā izpēte: arh. Daiga Lēvalde, Ruta Taurena.
Projekta arhiteks: Marina Mihailova, būvkonstrukcijas: “BKB” SIA .
Pasūtītājs: “Ērgļi divi”. Projekts 2004.g.
Būvfirma: “Re&re” SIA