Iestājoties siltākam laikam, uzsākta greznās, renesanses stilā ieturētās, Valdemāra un Andreja Pumpura ielas stūrī esošās ēkas fasāžu restaurācija. Salīdzinot ar citiem līdzīga laika objektiem, Valdemāra ielas 11a fasādes izceļas ar smalku cinka lējuma balustrāžu un profilējumu pielietojumu.

Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 11a būvēta pēc arhitekta Heinriha Šēla 1873. gada projekta kā Borhnolda (Bornholdt) savrupnams. 1903. gada Rīgas arhitektu biedrības izdevumā norādīts, ka tā ietver tikai vienu dzīvokli -zemes stāvā saimniecības telpas, augstajā parterī sabiedriskās un pieņemšanas telpas, un 1. stāvā guļamtelpas. 20. gs. otrajā pusē virs Pumpura ielas puses terasēm izbūvēts 2. stāvs.

Fasāžu atjaunošana turpina 2014. gadā veikto čuguna lieveņa atjaunošanu un 2016. gadā veikto žoga restaurāciju. Līdztekus restaurācijas darbiem plānots rekonstruēt zudošos rizalīta akrotērijus, kā arī laternas uz žoga stabiem. Fasāžu krāsojums risināts atbilstoši arhitektoniskās izpētes rezultātiem un ieturēts dzelteni pelēkā toņu gammā.

– – –

Būvprojekta vadītājs: Artūrs Lapiņš
Projekta arhitekts: Sabīne Erte
Pasūtītājs: Valsts Nekustamie īpašumi
Būvnieks: Celtiks Sia.