Alūksnes Pilssalā izvietotā ordeņa komtura pils (Marienburg) līdz mūsdienām saglabājusies drupu stāvoklī. Par pils kā viduslaiku nocietinājuma kādreizējo varenību liecina atjaunotais Dienvidu tornis, jeb t.s. 8.brālis, kura atklāšana notika 2022. gada maijā.
Par pils izskatu vēlo viduslaiku periodā liecina kāds attēls no 17.gs. beigu ceļojuma piezīmēm. 1661.gadā caur Alūksni uz Maskavu izceļojos Austrijas sūtnis Augustīns fon Meierbergs. Viņa svītā bijis Šveices mākslinieks Johans Rūdolfs Šturns, kurš līdztekus Saldus u.c. Livonijas pilīm uzzīmējis arī Alūksnes pili skatā no dienvidiem. Attēls, savietojumā ar arhitektoniskajā izpētē konstatēto ļauj telpiski rekonstruēt mūsdienās zudušo pils apjomu.
Izstrādātais telpiskais apjoma modelis sadarbībā ar mākslinieku Gintu Gabrānu ievietots virtuālajā vietnē SAN. Tas aplūkojams papildinātās realitātes formātā, izmantojot viedierīci – telefonu vai planšeti. Kultūras mantojuma rekonstrukcija, izmantojot papildinātās realitātes jeb AR tehnoloģiju, ļauj zudušp pils apjomu rekonstruēt tā sākotnējā izskatā, sekmējot kultūras mantojuma popularizēšanu.